03136632615
0

آموزش گام به گام ICDL چیست ؟

زمان تخمین زده شده مطالعه: ۴ دقیقه

آموزش گام به گام ICDL چیست ؟ اگر خواستار یادگیری دوره ICDL هستید باید بدانید که دنیای دیجیتال امروز سرعت بالایی دارد و برای همگام شدن و هماهنگی بیشتر با این حرکت سریع شما باید فوراً در زمینه‌های مرتبط با عصر دیجیتال مجهز شوید. یکی از این زمینه‌ها شروع برنامه گام به گام ICDL است که مهارت‌های ضروری کامپیوتری را با در نظر گرفتن سرعت سایبری عصر دیجیتال به شما آموزش می‌دهد.

پر واضح  است که هر چه مهارت‌های کامپیوتری شما بیشتر باشد، در حرفه خود با کارآمد بالاتری نسبت به دیگران پیشرفت می‌کنید. می‌توان گفت زندگی در قرن ۲۱ به شدت به مجهز شدن به مهارت‌های دیجیتال وابسته شده است.

ICDL برای چه هدفی طراحی شده‌ است؟

هدف ICDL چیست؟

  • مناسب برای افراد در تمامی راه‌های نسبی
  • طراحی شده به منظور کمک به افراد مختلف در راستای انجام وظایف رقومی شده و محاسباتی
  • استانداردی برای همه کاربران کامپیوتری

چرا باید مدرک ICDL بگیرم؟

خب واضح است که برای فعالیت در هر زمینه شغلی ابتدا باید صلاحیت آن را از طریق اخذ مدرک احراز نمود. تأییدکننده صلاحیت در استفاده از کامپیوتر در پلتفرم‌های نرم افزاری تجاری می‌باشد. کارفرمایان در افرادی که در پی شغل جدید هستند همگی اذعان دارند که صلاحیت عملی در فنآوری اطلاعات تا چه اندازه‌ای حساس و حیاتی است.

در ICDL چه چیزهایی یاد می‌گیریم؟

سرفصل‌های ICDL به نحوی طراحی شده است تا نگرش‌های اصلی و کلیدی محاسبه رقومی و کاربرد عملی دانش کامپیوتری در محل کار و جامعه را پوشش دهد.

معیارهای سنجش و آزمون‌ها برای هر بخش به صورت واحد و یکپارچه تعریف شده است و برای اخذ مدرک ICDL فنی و حرفه ای باید همه مراحل آزمون را پشت سر بگذارید. در این دوره‌های آموزشی ما به شما کمک می‌کنیم تا با برنامه‌ریزی ویژه در کنار آموخته‌ها این آزمون‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارید.

استانداردهای آموزشی باید مطابق با سرفصل‌های جهانی باشد و این یکی از نقاط قوت کورس‌های ما در آموزش داخلی است.

فواید ICDL چیست؟

ICDL در اصل یک راه حل یکپارچه در عرصه دیجیتال است که در نهایت به معرفی کارآموزان زبده می‌پردازد. این برنامه آموزشی شامل تست‌های تشخیصی است که به تعیین و ارزیابی موارد زیر می‌پردازد:

  • دانش داوطلب
  • موارد مطالعاتی وکتب آموزشی
  • گزینه آموزش مجازی
  • اعطای گواهینامه پس از ارزیابی وسنجش

ICDL چه کمکی به شما می‌کند؟

ICDL به شما کمک می‌کند تا:

  • به عنوان یک کارمند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و فرصت‌های بهتری را شکار کنید.
  • به عنوان یک کارمند به کارفرمای خود ثابت می‌کنید که علاوه بر صلاحیت‌های لازم، مهارت‌های کاربردی مضاعفی هم دارید.
  • با مدرک ICDL می‌توانید با داشتن یک کامپیوتر در خانه، محل کار یا محل آموزش با اعتماد به نفس کار کنید.

سیلابس‌های سرفصل‌های دوره ICDL

همانطور که گفته شد سیلابس‌ها محوریت جهانی دارند. این سیلابس‌‌ها توسط ساختار ECDL توسعه یافته‌اند و تمامی کشورهای فعال در آموزش باید کیفیت تعریف شده را فراهم نمایند. برای تدوین سرفصل‌های آموزشی جوامع کامپیوتینگ و موسسات بین‌المللی بیشماری استانداردهای لازم آنها را مورد بازبینی قرار داده‌اند.

در این دوره آموزشی دیدگاه‌های تکنولوژی اطلاعات، کاربرد کامپیوتر ومدیریت فایل‌ها، پردازش کلمه، اسپیریدشیت‌ها، پایگاه‌های داده، ارائه و اطلاعات و ارتباطات به طور دقیق پوشش داده می‌شوند.

در وبسایت علم ساز برای آشنایی بیشتر شما با نحوه آموزش ویدیوهای رایگانی تدوین شده‌ است تا با مشاهده آنها شناخت لازم را برای شروع این راه و ادامه مسیر حرفه‌ای خود به دست آورید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.