03136632615
0

صفر تا صد مراحل استعلام مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای

زمان تخمین زده شده مطالعه: ۵ دقیقه

مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای به‌صورت الکترونیکی صادر می­‌شود و در اختیار کارآموزان قرار می‌گیرد. داوطلبان برای گرفتن مدرک ICDL بدون کلاس (به صورت غیرحضوری) در ابتدا باید هزینه آن را به صورت آنلاین پرداخت نمایید و سپس گواهی خود را از قسمت استعلام گواهینامه‌های سایت سازمان فنی و حرفه‌ای کشور مشاهده نمایید و در صورت لزوم آن را دانلود و  پرینت بگیرید. در این مقاله با ما همراه شوید تا با صفر تا صد استعلام مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای آشنا شوید.

کار آموزان بعد از اتمام دوره آموزشی ICDL با شرکت در آزمون‌های فنی و حرفه‌ای و قبولی در این آزمون با کسب نمره حد نصاب می‌توانند برای گرفتن مدرک معتبر ICDL فنی و حرفه‌ای خود اقدام کنند. لازم به ذکر است تمام مدارک صادر شده در قسمت استعلام سایت فنی و حرفه‌ای کشور موجود بوده و کارآموزان می‌توانند با وارد نمودن اطلاعات شخصی خود مدرک ICDL خود را به راحتی دریافت کنند.

برای گرفتن مدرک ICDL بدون کلاس باید هزینه استعلام به سایت فنی و حرفه‌ای کشور واریز گردد تا کد شناسایی کارآموز صادر شود و بعد از آن با ارائه کد شناسایی قادر به دانلود و پرینت مدرک ICDL خود خواهید شد. در ادامه گام به گام دریافت استعلام مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای را با هم بررسی می‌کنیم تا با نحوهٔ آن آشنایی کامل پیدا کنید.

علم ساز همچنین برای ارتقا سطح آموزش کشور به برگزاری وبینارهای رایگان روی آورده توصیه می‌کنیم شما علاقه مندان دوره ICDL برای آشنایی بیشتر با نحوه آموزش این مجموعه وبینار رایگان تایپ سریع را از دست ندهید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت زمان برگزاری رویداد می‌توانید از بر روی کلمه « تایپ سریع ده انگشتی » کلیک نمائید.

 

دریافت استعلام گواهینامه فنی و حرفه‌ای (کارت مهارت)

کارت مهارت، نام دیگر گواهینامه‌های فنی و حرفه‌ای می‌باشد که انواع گوناگونی با توجه به مهارت‌های هر رشته وجود دارد که با توجه به شرایط افراد، در رشته آموزش‌های لازم را می‌بیند تا مهارت مربوطه را به‌خوبی یاد بگیرد.

با توجه به شرایط کرونا و مکانیزه شدن خدمات، هر گونه فعالیتی اعم از دریافت کارت ورود به جلسه، شرکت در آزمون‌ها، ثبت‌نام کلاس دوره آموزشی و … به‌صورت اینترنتی در پورتال جامع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به آدرس اینترنتی portaltvto.com قابل انجام می‌باشد. به همین خاطر برای دریافت مدرک ICDL در قدم اول باید وارد سایت portaltvto.com شوید سپس گام­‌های زیر را انجام دهید.

در ابتدا با مراجعه به سایت سازمان فنی و حرفه‌ای و کلیک روی گزینه استعلام گواهینامه فنی و حرفه‌ای، یک پنجره جدید برای شما باز خواهد شد و با کلیک بر روی گزینه استعلام گواهینامه جدید به صفحه پرداخت هزینه گواهینامه منتقل خواهید شد و پس از واریز وجه، کد شناسایی شما صادر می‌شود و شما با پر کردن فرم مربوطه قادر به دانلود گواهینامه  ICDL خود می‌شوید.

برخی از کارآموزان هزینه دریافت گواهینامه را قبلاً پرداخت نموده‌اند و از کد شناسایی فنی و حرفه‌ای نیز برخوردار هستند، در این صورت باید گزینه استعلام گواهی را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید در این قسمت نیازی به واردکردن کد شناسایی نخواهید داشت، فقط کافی است که کد ملی و شماره شناسنامه خود را در کادر مربوطه وارد کنید و مدرک ICDL خود را به‌راحتی دریافت کنید.

راهنمای تصویری نحوه استعلام گواهینامه ICDL فنی و حرفه‌ای

با توجه به اینکه دوستان زیادی از ما درباره استعلام گواهینامه فنی و حرفه‌ای سؤال می‌پرسند در ادامه راهنمای تصویری نحوه استعلام گواهینامه فنی و حرفه‌ای را به‌صورت کامل توضیح می‌دهیم تا کارآموزان بعد از اعلام نتایج آزمون‌ها، به‌راحتی گواهینامه خود را دریافت کنند.

۱) در قدم اول وارد سایت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای شوید؛ سپس گزینه پرداخت الکترونیکی را انتخاب کنید تا کد شناسایی خود را دریافت نمایید.

صفر تا صد مراحل استعلام مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای - دوره icdl پندار علم ساز

۲) اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کرده و سپس کد شناسایی ارسال شده را یادداشت کنید.

صفر تا صد مراحل استعلام مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای - دوره icdl پندار علم ساز

۳) در این صفحه باید هزینه دریافت مدرک ICDL خود را پرداخت کنید که کمتر از یک‌صد هزار تومان می‌باشد.

صفر تا صد مراحل استعلام مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای - دوره icdl پندار علم ساز

۴) دوباره به صفحه اصلی وبسایت سامانه آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بازگشته و روی دکمه استعلام گواهینامه کلیک نمایید.

صفر تا صد مراحل استعلام مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای - دوره icdl پندار علم ساز

۵) بعد از کلیک کردن روی گزینه استعلام گواهینامه جدید به صفحه زیر منتقل خواهید شد.

صفر تا صد مراحل استعلام مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای - دوره icdl پندار علم ساز

۶) در کادر مربوطه اطلاعات خود را وارد نمایید سپس روی گزینه جستجو کلیک نمایید تا مدرک ICDL خود را مشاهده کنید و سپس اقدام به دانلود و پرینت نمایید.

صفر تا صد مراحل استعلام مدرک ICDL فنی و حرفه‌ای - دوره icdl پندار علم ساز

در این مقاله به بررسی استعلام مدرک ICDL پرداختیم، در صورت داشتن هر گونه سؤالی می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

نویسنده: سجاد عبدلی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.