03136632615
0

چگونه مشکلاتم با شوهرم را حل کنم؟

زمان تقریبی مطالعه: ۸ minutes

در هر رابطه‌ای تضادهایی وجود دارد ولی اینکه با همسر خود، در رابطه با این تضادها چگونه رفتار کنید مهم است. ممکن است مشکلات ریز و درشت بسیاری در زندگی‌ زناشویی همه وجود داشته باشد، ولی اینکه چگونه با آن‌ها کنار بیاییم متفاوت است و بستگی دارد به اینکه فرد در چه موقعیتی قرار دارد. در مقاله زیر به این موضوع می‌پردازیم که چگونه مشکلاتمان را با شوهرمان حل کنیمچگونه مشکلاتم با شوهرم را حل کنم؟. همچنین به نمونه‌هایی از مشکلات زناشویی اشاره خواهیم کرد.

من با شوهرم مشکل دارم!

اگر فردی می‌گوید من با شوهرم مشکل دارم این حرف او می‌تواند به دلایل مختلف مانند موارد زیر برگردد:

 1. شاید یکی از طرفین علاقه به بچه‌دار شدن دارد ولی دیگری علاقه و یا آمادگی بچه‌دار شدن را ندارد.
 2. شاید یکی از طرفین رابطه جنسی بیشتری می‌خواهد.
 3. در رابطه با تربیت فرزندان به مشکل برخورده‌اند.
 4. همسر شما در رابطه با کارهای خانه مسئولیتی را برعهده نمی‌گیرد.
 5. در مسائل اقتصادی به مشکل برخورده‌اند و …

با وجود مشکلات آیا امکان ادامه رابطه وجود دارد؟

البته که وجود دارد در همه رابطه‌ها اینگونه مسائل هست ولی اینکه چگونه باید با این مشکلات کنار بیاییم بستگی به خودمان دارد. اگر این جمله به ذهنتان آمد که من با شوهرم مشکل دارم، شاید برخی موارد زیر را رعایت نکرده‌اید:

 1. به یکدیگر آنگونه که لازم است احترام نگذاشته‌اید.
 2. شنونده خوبی نیستید.
 3. در انتخاب دوستان خود دقت نکرده‌اید.
 4. آیا عشق را انتخاب کرده‌اید.
 5. آیا به خوشبختی او هم به اندازه خوشبختی خود دقت کرده‌اید.
 6. رابطه چه میزان برای شما اهمیت دارد.
 7. مشکلاتتان مربوط به پول است.
 8. برنامه‌های شلوغ و پر استرسی دارید.
 9. عادت‌های بدی دارید و…

 تو زندگیم خیلی مشکل دارم!

همانطور که گفتیم مشکلات ریز و درشت در زندگی هر فردی وجود دارد. این مشکلات می‌تواند ریشه‌های احساسی، مالی، رفتاری، بچه‌داری، خانه‌داری و… داشته باشد، ولی اینکه فرد بتواند ریشه این مشکلات را پیدا کند بحث بسیار مهمی است. هر فردی در رابطه  نباید یک ‌طرفه به قاضی برود، باید به طرف مقابل نیز حق بدهد و با حرف زدن با یکدیگر مشکلات را حل کنند.  همچنین اگر مشکلات بزرگی داشتند با خانواده در میان بگذارند و اگر چاره‌ای نبود با مشاوران در تماس باشند. ولی در هر مرحله از زندگی سعی کنید با آرامش برخورد کنید و احساسی عمل نکنید تا بلکه بتوانید راهکاری برای آن پیدا کنید.

نمونه‌ای از مشکلات

 • انتقاد مداوم: انتقاد و ایرادگیری مداوم می‌تواند لطمه بزرگی به زندگی بزند. برای مثال یکی از طرفین فکر می‌کند با ایراد گرفتن وقت و بی وقت می‌تواند حرف خود را به کرسی بنشاند و فکر کند که همیشه حرف، حرف اوست. ولی در نهایت این زندگی دچار مشکل خواهد شد چرا که هیچ فردی نمی‌تواند از عهده همچین فردی بر بیاید، چون که همچین فردی اعتماد به نفس طرف مقابل خود را با خاک یکسان می‌کند. کنار آمدن با همسر ایرادگیر ساده نیست ولی برای حفظ آرامش خود می‌توانید کارهایی که به آن اشاره می‌‌کنیم را انجام دهید: مطالعه کنید، آرامش خودتان را حفظ کنید نه عصبانی شوید و نه ناراحت، حد و مرز تعیین کنید، از مشاور کمک بگیرید.
 • صحبت‌های والدین: در زندگی برخی افراد ممکن است مشکل صحبت اطرافیان وجود داشته باشد و این صحبت‌ها به زندگی آنها لطمه بزند. در این صورت باید زوجین با یکدیگر هماهنگ باشند و بتوانند هم خانواده‌ها و هم زندگی خود را اداره کنند. هر یک از زوجین باید از خانواده خود خواهش کنند که با حرف‌های خود به زندگی آنها لطمه وارد نکنند و اگر درست نشد سعی کنند جوری با این مشکلات کنار بیایند که زندگی مشترکشان به مشکل برنخورد.
 • علت عیب‌جویی همسر: عیب‌جویی کردن از همسر به این دلیل نیست که طرف مقابل عیب دارد. این مشکل می‌تواند به رفتار فرد برگردد. همچنین ممکن است این مشکل در برخی از زندگی‌ها وجود داشته باشد ولی زوجین باید مشکل خود را درک کنند و در صدد رفع این مشکل دربیایند تا بتوانند زندگی خود را نجات دهند.
 • همسرم انتقادپذیر نیست: این مشکل ممکن است برای همه پیش بیاید چون که خیلی از انسان‌ها قادر نیستند  انتقادی که از آن‌ها می‌شود را قبول کنند. برای رفع این مشکل راه حل‌هایی وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:
 1. برای انتقاد کردن یک گفتگوی مسالمت‌آمیز را شروع کنید.
 2. در انتقاد‌ها به دنبال راه‌ حل باشید.
 3. به عکس‌العملی که همسرتان نشان می‌دهد به درستی پاسخ دهید.
 4. سعی کنید با همسرتان سازش کنید.
 5. انتقاد بیش از حد نکنید.
 6. به شکل غیر مستقیم انتقاد کنید.
 7. به سهم خود از این انتقاد آگاه باشید.

در ازدواج چگونه از طرف مقابل انتقاد سازنده کنیم؟

در زندگی قبل از هر انتقادی به فکر عکس‌العمل طرف مقابل باشید. در انتقاد سازنده به رفتاری که دوست دارید تمرکز کنید، فقط از جانب خودتان حرف بزنید و کلی گویی نکنید. انتقاد سازنده باید موثر و خیلی خاص باشد. بهتر است به هر حرفی سریع و همان موقع واکنش دهید و بازخوردها را بشنوید. قبل از انتقاد خود را جای طرف مقابل گذاشته و به طرز بیان خود دقت کنید تا انتقاد شما سازنده باشد.

چگونه مشکلاتم با شوهرم را حل کنم؟

اگر به هر دلیل از مشکلاتی که ذکر شد و مشکلات دیگر با شوهر خود جر و بحث دارید، باید ابتدا ریشه مشکل خود را پیدا کنید. پس از این مرحله مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرید و در ادامه می‌توانید به خاطر زندگی خود برخی از مشکلات را نادیده بگیرید. باید در مورد مشکلات خود با یکدیگر صحبت کنید، مشکل تراشی نکنید، در مورد مشکلات با یکدیگر صادق باشید و سعی کنید که مشکلات را بین خودتان حل کنید. ولی اگر موفق به این کار نشدید پیشنهاد می‌کنیم که به یکی از مشاوران خانواده مراجعه کنید تا او برای این کار راهی به شما نشان دهد.

کلام آخر

مشکلات در همه رابطه‌ها وجود دارد، مهم این است که چگونه با مشکلات کنار بیاییم. در این مطلب به بررسی مشکلات بین همسران پرداختیم و به راه حل‌های آن اشاره کردیم. از این رو امیدواریم که با رفتارهای مناسب بتوانید در مقابل مشکلات زندگی خود قرار بگیرید.

پیشنهاد علم ساز

تمامی افراد در این مورد اتفاق نظر دارند که گویندگی یک هنر است و پیرو آن شخصی که گویندگی می‌کند هنرمند می‌باشد. در گذشته هنگامی که فضای مجازی و تلویزیونی وجود نداشت، اکثراً مردم خود را با رادیو سرگرم می‌کردند. اگر از اشخاص پا به سن گذاشته در این باره پرس‌و‌جو کنید از صداهای آن زمان به نیکی یاد خواهند کرد و این جمله را یادآوری می‌کنند که این تنها صداست که باقی می‌ماند.

آیا میدونستی ما به صورت مستمر تست آنلاین و  حضوری برای گویندگی برگزار می‌کنیم؟

اگه تمایل داشتی توی این تست شرکت کنی کافیه فرم زیر پر کنی تا باهات در مورد زمانش باهات تماس بگیریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.