03136632615
0

موفق ترین حسابداران جهان

زمان تخمین زده شده مطالعه: ۶ دقیقه

در این مطلب به بررسی موفق ترین حسابداران جهان می‌پردازیم که در شمار ثروتمندترین افراد موفق جهان قرار دارند و از طریق حسابداری توانسته‌اند چنین ثروتی را به دست آورند سایت علم ساز با تحقیقی که انجام داده در ادامه به معرفی موفق‌ترین حسابداران جهان به صورت کامل توضیح خواهد داد تا با عملکرد آنها به خوبی آشنایی پیدا کنید با ما همراه شوید تا بیشتر با این افراد آشنا شوید.

آقای فیل نایت موسس شرکت نایک

آقای فیل نایت یک حسابدار رسمی معتبر و یکی از بنیان‌گذاران شرکت نایک به شمار می‌رود با ارزش دارایی‌های خالص ۳۰ میلیارد دلار می‌باشد، آقای فیل نایت بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشکده کسب‌ و کار آمریکا به یک سفر کاری دعوت شد و به ژاپن سفر کرد و از شرکت Onitsuko Tiger بازدید به عمل آورد و ایده به ذهنش خطور کرد و با یکی از استادان دانشکده کسب‌ و کار به صورت شراکتی در سال ۱۹۶۴ شرکت نایک را تاسیس کرد و شرکت نایک امروزه ارزشی معادل ۹۰ میلیارد دلار دارا می‌باشد.

آقای کومار منگلام بیرلا موسس شرکت آدیتیا بایلا

آقای کومار منگلام بیرلا با پیش گرفتن حرفه حسابداری کسب تجارب زیاد در طول ۲۰ سال ثروتی معادل ۴۰ میلیارد دلار را به دست آورد و یکی از ثروتمندترین افراد شاخص هندوستان و جهان به شمار آید و با جذب گروه‌های تجاری هند توانست نقش مهمی در رشد کسب‌ و کار و اقتصاد هندوستان رقم بزند و با تاسیس شرکت چند ملیتی آدیتیا بایلا گام مهمی در صنعت هند برداشت و خود را در شمار موفق‌ترین حسابداران جهان قرار دهد.

خانم دنیس کوتس مدیر و موسس شرکت Bet365

خانم دنیس کوتس که کار خود را از صندوق‌داری در یک کتاب‌فروشی آغاز کرد و با عملکرد خوبی که از خود نشان داد توانست در یک مسابقه استانی به عنوان نفر اول انتخاب شد و بعد از گذراندن آموزش حسابداری کاربردی مفتخر به دریافت مدرک حسابداری از دانشگاه لندن شد و برای تاسیس کردن سایت Bet365.com  وام گرفت و کسب‌ و کار خود را گسترش داد و در حال حاضر یکی از شرکت‌های بزرگ به صورت آنلاین به شمار می‌آید که در ۲۰۰ کشور شعبه دارد. خانم کوتس باارزش دارایی‌های خالص ۳ میلیارد دلار یکی از موفق‌ترین حسابداران جهان محسوب می‌شود.

آقای آرتور بلان، موسس شرکت The Home Depot

آقای آرتور بلان، متولد نیویورک، تحصیلات خود را در رشته حسابداری به پایان رسانید و در یک شرکت فروش لوازم‌خانگی به عنوان حسابدار استخدام شد و با توجه به روابط کاری دوستانه که داشت توانست به سمت معاون رئیس امور مالی شرکت انتخاب شد. امّا بعد از مدتی به همراه دوستش برناد مارکوس که سمت مدیر عامل داشت از شرکت اخراج شدند و همین موضوع باعث شد که شرکت Home Depot را تاسیس نمایند و امروزه شرکت Home Depot با ارزش دارای ۱۵۰ میلیارد دلار یکی از شرکت‌های مطرح لوازم خانگی به شمار می‌آید و آقای آرتور بلان با ارزش دارایی خالص ۳ میلیارد دلار یکی از ثروتمندترین و موفق‌ترین حسابداران جهان به شمار می‌آید.

پل کوولسون، موسس شرکت Ardahh

آقای پل کوولسون بومی دوبلین به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد ایرلند به شمار می‌آید. آقای کوولسون به عنوان یک حسابدار در شرکت PricewaterhouseCoopers در لندن کار خود را شروع کرد و پس از مدتی شروع به ساختن شرکت خدمات مالی Yeoman نمود و برای یک شرکت کارهای حسابداری را انجام می‌داد و پس از مدتی پی به میزان سود بالای کسب‌ و کاری که کار حسابداری آن را بر عهده داشت برد و شرکت خود را به شرکت صنایع شیشه تغییر داد و در حال حاضر ارزشی بیش از ۳.۵ بیلیون دلار دارد و آقای کوولسون با دارای خالص ۱.۵ بیلیون دلار در شمار ثروتمندترین و موفق‌ترین حسابداران جهان قرار دارد.

آقای بریان سوتر و خواهرش آنگلوگ، موسسان شرکت Stagecoach Group

بازرگان اسکاتلندی آقای بریان سوتر و خواهرش آنگلوگ که پدر آنها راننده اتوبوس بود، آنها به خوبی می‌دانستند که با شغل رانندگی نمی‌توان به درآمد بالایی برسند به همین خاطر بریان سوتر با تحصیل در رشته حسابداری و دریافت مدرک حسابداری کاربردی شرکت حمل‌ونقل Stagecoach Group را به همراه خواهرش تاسیس کرد ارزش دارایی خالص این برادر و خواهر بیش از ۱.۵میلیارد دلار است و با این ثروت خود را در شمار موفق‌ترین افراد جهان جای دادند.

آقای تونی فرناندس موسس شرکت AirAsia

آقای تونی فرناندس در متولد مالزی است امّا تحصیلات خود را در رشته حسابداری دانشکده اقتصاد لندن آغاز نمود و موفق به دریافت حسابداری کاربردی شد و بعد از مدتی به عضویت ACCA  درآمد و به عنوان حسابرس شرکت ویرجین کوردز مشغول به کار شد و با عملکرد بسیار عالی که داشت به عنوان معاون Warner Music در جنوب شرقی آسیا انتخاب شد و سپس به تاسیس شرکت AirAsia اقدام کرد و امروزه با ۲ میلیارد دلار دارایی خالص در بین موفق‌ترین حسابداران جهان شناخته می‌شود.

جان دی راکفلر کارآفرین نمونه آمریکایی

جان دی راکفلر مشهورترین حسابدار و کارآفرین آمریکاست که در یک دفتر شرکت نفتی به عنوان حسابدار شروع به فعالیت کرد و خیلی زود توانست ثروت زیادی به هم بزند و به عنوان فردی کارآفرین و نیکوکار در آمریکا مطرح شود و از وی به عنوان ثروتمندترین فرد تاریخ ایالات متحده آمریکا یاد می‌شود، چرا که بنیان‌گذار دانشگاه هاروارد، شیکاگو و ییل می‌باشد و با تامین سرمایه لازم این دانشگاه‌ها ساخته شدند و شروع به فعالیت کردند از آقای جان دی راکفلر به عنوان حسابداری بسیار دست‌به‌خیر یاد می‌شود که موسسات و دانشکده‌های بسیار زیادی را راه‌اندازی کرد و نقش بسیار کلیدی در زندگی مردم آمریکا ایفا کرد.

آقای باب پارسونز موسس شرکت GoDaddy

آقای باب پارسونز، در رشته حسابداری از دانشگاه بالتیمور فارغ‌التحصیل شد، و با طی‌کردن تکامل خود به سمت صنعت IT اشتیاق پیدا کرد و شرکت GoDaddy را تاسیس کرد تا به عنوان شرکت میزبانی وب خدمات گسترده را به سایت‌های مطرح جهان ارائه دهد و امروزه با ثروتی بالغ بر ۴۰ میلیارد دلار یکی از شرکت‌های موفق در این حوزه به شمار می‌رود و آقای باب پارسونز با دارایی ۵ میلیارد دلار ارزش خالص زیادی را در اختیار دارد و همواره از آن به عنوان موفق‌ترین حسابداران جهان یاد خواهد شد.

سایت علم ساز در این مطلب به معرفی مهم‌ترین و موفق‌ترین حسابداران جهان پرداخت در پایان خوشحال خواهیم شد نظرات ارزشمند خود را درباره این مطلب در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید شاد و پیروز باشید.

نویسنده: سجاد عبدلی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.