03136632615
0

کارمندان ساکت

زمان تقریبی مطالعه: ۵ minutes

انسان‌ها تیپ‌های مختلف شخصیتی دارند، فردی برونگراست و دیگری درونگرا. گاهی شخص تصمیم می‌گیرد در هر موقعیتی نحوه‌ای خاص از رفتار را نشان دهد مثلاً کارمندی را در نظر بگیرید که در محیط خانه بسیار شوخ طبع است در حالی که در محیط کار ترجیح می‌دهد آرام باشد و زیاد صحبت نکند. سکوت الزاماً بد نیست ولی گاهی سکوت با برچسب‌های منفی معنی می‌شود که این می‌تواند به سازمان آسیب بزند. بیایید در این مقاله این کارمندان ساکت را بشناسیم.

سکوت یعنی بی‌اطلاعی

در محیط کار بسیاری گمان می‌کنند که افراد ساکت اعتماد به نفس لازم را برای ایفای نقش خود ندارند و شاید این به دلیل کمبود مهارت‌ها و دانش آنها باشد. باید بدانید که بسیاری از افراد ساکت و درونگرا با استعداد هستند امّا زیاد میل ندارند خودشان را نشان دهند یا دائماً مورد تمجید قرار گیرند. کارمندان ساکت در مواقع بحرانی بسیار حامی هستند و ترجیح می‌دهند به جای جوسازی و هیاهو مستقیماً وارد عمل شوند. کارمندان ساکت مورد اعتماد هستند و همین باعث می‌شود در زمان مناسب از اطلاعات استفاده کنند.

سکوت یعنی خجالتی بودن

حتماً به یاد دارید که در کودکی هر بچه ساکتی را با صفات مختلف صدا می‌زدند. مثلاً به کودکی که ساکت بود می‌گفتند خجالتی! افراد ساکت لزوماً خجالتی نیستند و همانطور که گفته شد، این سکوت می‌تواند ناشی از درونگرایی آنها باشد. شاید کارمندان ساکت ترجیح دهند به تنهایی مسئولیت‌های خود را انجام دهند و این اصلاً به معنی خجالتی بودن نیست زیرا تیپ‌های شخصیتی درونگرا و ساکت با انجام یک عمل در غیاب دیگران تمرکز بیشتری را می‌سازند.

سکوت یعنی اجتماعی نبودن

دلیلی ندارد گمان کنیم که هر کس ساکت است ارتباطاتی ندارد یا هرکس سکوت می‌کند دوستان و آشنایانی را کنار خود ندارد. همچنین دلیلی ندارد که انتظار داشته باشیم کارمندان دائماً شاد و خونگرم باشند. شاید کارمند ساکت در بیرون از محیط کار فردی اجتماعی و خوش مشرب باشد.

سکوت یعنی غرور

لطفاً کم حرفی را با خودپسندی اشتباه نگیرید. شاید افراد مغرور کمتر حرف بزنند ولی کمتر حرف زدن الزاماً به معنی غرور نیست. غرور مشخصه‌های رفتاری دیگری دارد که سبب بی‌احترامی به دیگران می‌شود. اگر شما کارمند برونگرایی هستید باید افراد درونگرا و ساکت را بیشتر بشناسید و تصورات غلط خود راجع به آنها تغییر دهید. کافی است اعتماد آنها را به دست آورید تا متوجه شوید چقدر تعامل با آنها راحت و بی‌دغدغه است.

۵. سکوت یعنی نداشتن عزت نفس

شاید با دیدن یک انسان ساکت با خود بگویید که حتماً از خودش مطمئن نیست یا خود را باور ندارد. امّا باید بدانید که ساکت بودن یک رفتار انتخاب شده‌است و اعتماد به نفس فقط با ادای کلمات نشان داده نمی‌شود بلکه عزت و اعتماد به نفس کاملاً به رفتارهای عملی شما باز می‌گردد. حتی بسیاری از افراد با عزت به نفس در بیشتر موقعیت‌ها نه تنها حرفی نمی‌زنند بلکه از صحبت‌های بی‌پایه و بی‌مورد دیگران هم جلوگیری می‌کنند.

۶. مدیر نباید ساکت باشد

از تصورات رایج و اشتباه این است که مدیر باید فردی برونگرا باشد. یا تصور می‌شود که یک مدیر قابل فردی خشن است که دائماً برخوردهای کلامی دارد. دقیقاً بر عکس است! کارمندان و مدیران باید تا حد مطلوبی درونگرا باشند. سکوت و درونگرایی باعث می‌شود تا فرد درجات متفاوتی از تواضع را تجربه کند. همچنین این ویژگی اخلاقی باعث می‌شود تا فرد کمتر حرف بزند و تمرکز بیشتری را صرف هدایت دیگران کند.

پیشنهاد علم ساز

با تحصیل در رشته MBA، مهارت‌هایی را به دست خواهید آورد که می‌تواند مسیر شغلی شما را هموار کند. قبل از اقدام به تحصیل در این رشته می‌توانید از مشاوره مشاوران مؤسسه آموزشی پندار با نام علمی علم ساز بهره ببرید.

علم ساز با بیش از ده سال سابقه برگزاری دوره‌های MBA، در خدمت شماست با برگزاری دوره MBA آنلاین به همراه مدرک معتبر قابل ترجمه در زمان کمتر از یک سال به همراه اساتید برتر کشور.

در صورتی که هرگونه سوالی درباره نحوه برگزاری دوره داری کافیه فقط فرم زیر تکمیل کنی تا کارشناسان ما جهت پاسخگویی سوالات شما تماس بگیرند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.