03136632615
0

جایگاه مدیریت منابع انسانی در شرکت و سازمان

زمان تقریبی مطالعه: ۷ minutes

آیا می‌دونید جایگاه مدیریت منابع انسانی در شرکت و سازمان چیست؟ به مرور زمان هنگامی که شرکت‌ها بزرگتر می‌شوند، برای اداره کردن منابع انسانی به یک فرد حرفه‌ای نیاز دارند. اگر چه اداره کردن یا همان مدیریت منابع انسانی یکی از وظایف مدیر عامل سازمان می‌باشد، امّا هر چه قدر سازمان یا ارگان مربوطه بزرگ‌تر شود برای این سمت یک واحد مستقل در نظر گرفته می‌شود که به آن واحد مدیریت منابع انسانی می‌گویند. در شرکت‌ هر اموری که مربوط به نیروی انسانی باشد را واحد مدیریت منابع انسانی کنترل می‌کند. اموری همچون: جذب نیروی کار، آموزش نیروی کار جذب شده، بررسی و سنجیدن عملکرد افراد و… .

حوزه‌های چهارگانه مدیریت منابع انسانی

در بحث حوزه‌های چهارگانه مدیریت منابع انسانی با فرآیندهایی روبرو هستیم که به صورت گام به گام پیشروی می‌کنند. این فرآیندها عبارتند از: استخدام منابع انسانی، آموزش و پرورش منابع انسانی، ارائه طرح‌های تشویقی، حفظ منابع انسانی. عملیات صورت گرفته در حوزه‌های چهارگانه تا جایی ادامه می‌یابند که نیروهای انسانی به عنوان یک دارایی برای شرکت تلقی شوند. در بخش زیر درباره هر یک از موارد ذکر شده توضیحاتی را آورده‌ایم. جهت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

استخدام منابع انسانی

هر نوع تجارت و صنعتی برای پیشرفت به برنامه‌ریزی نیاز دارد. برنامه‌ریزی هر سازمانی متناسب با اندازه و نوع سازمان مربوطه می‌باشد‌. در وهله اول بایستی نیروی کار لازم را استخدام کرد، چرا که هر شرکتی برای دستیابی به اهداف مورد نظر خود به منابع انسانی مناسب و درخور نیاز دارد. تیم منابع انسانی واسطه بین کار فرمایان و متقاضیان می‌باشند. آنها پیش از آن که فردی را استخدام کنند باید قانون‌ها و خط مشی شرکت را برای نیروی کار جدید جهت عقد قرارداد شفاف سازی نمایند.

آموزش و پرورش منابع انسانی

جهت پیشرفت و توسعه منابع انسانی باید آنها را تحت آموزش قرار داد. شیوه کار هر سازمانی با سازمان دیگر متفاوت می‌باشد، از این رو آموزش‌های آنها نیز فرق خواهد داشت. در این حوزه نیروهای انسانی متناسب با برنامه و خط مشی شرکت مربوطه آموزش‌های لازم را می‌بینند. همچنین این نکته را نیز به یاد داشته باشید که قرار نیست کلیه آموزش‌ها را برای کارکنان جدید در همان ابتدای کار شرح دهید، چرا که باید برخی از آن‌ها را در حین انجام کار ارائه داد.

ارائه‌ طرح‌های تشویقی

برای اینکه فعالیت کارکنان باکیفیت باشد بایستی آن‌ها انگیزه داشته باشند. برای داشتن انگیزه نیز باید اقداماتی صورت گیرد. علاوه بر تضمین حق و حقوق افراد، بهتر است طرح‌های تشویقی را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر در مدت زمان معینی در عملکرد کارکنان نقصی وجود نداشته باشد، می‌توان برای آنها پاداشی را در نظر گرفت تا برای ادامه این روند تلاش کنند.

نیروی کار حرفه‌ای ارزشمندترین دارایی یک سازمان می‌باشد، امّا این نکته را نیز به یاد داشته باشید که حرفه‌ای شدن آنها در گرو مدیریت مدیران منابع انسانی است.

حفظ منابع انسانی

به عنوان آخرین حوزه مدیریت منابع انسانی، حفظ نیروی کار وظیفه‌ای خطیر می‌باشد که تیم مدیریت منابع انسانی بایستی در انجام آن کوشا باشند. در واقع می‌توان این گونه گفت که نتیجه عملکرد تیم مدیریت منابع انسانی سبب حفظ و نگهداری کارکنان در سازمان می‌شود. اگر مدیریت مربوطه به درستی صورت گیرد، افراد دیگر تمایلی ندارند که شرکت را ترک نمایند.

آیا با وبینارهای رایگان ما آشنا هستی؟

نقش مدیریت منابع انسانی در سازمان

در وهله اول می‌توان این گونه گفت که بقای سازمان در گرو مدیریت منابع انسانی است. همان گونه که در بخش پیشین نیز به آنها اشاره کردیم، مدیران منابع انسانی افراد مورد نیاز را استخدام می‌کنند، سپس آموزش‌های لازم را به آن‌ها ارائه می‌دهند و در حین فعالیت نیز اقداماتی را انجام می‌دهند که جهت افزایش انگیزه کارکنان لازم می‌باشد. در آخر با به کار بردن دستورالعمل‌هایی ماندگاری نیروی انسانی را در سازمان تضمین می‌کنند.

با این اوصاف می‌توان این گونه نتیجه گرفت که تماما از بدو ورود نیروی انسانی به سازمان کلیه امور مربوط به آنها را مدیران منابع انسانی سازمان‌دهی می‌نمایند.

شرح شغل و شرایط احراز مدیر منابع انسانی

پیش از آن که با شرایط احراز مدیر منابع انسانی آشنا شوید، بهتر است درباره شغل مربوطه اطلاعاتی را کسب کنید تا شرایط احراز برای شما شفاف سازی شود.

در شرکت‌ها به برخی از افراد سمت‌ها و مسئولیت‌هایی داده می‌شود که بر اساس آن باید روابط و فعالیت نیروهای کار حاضر در شرکت را سر و سامان دهند. همه مشکلات، چالش‌ها، نواقص، شناسایی توانایی‌ها و استعدادها و همچنین به کارگیری آن‌ها در موقعیت‌های مناسب همگی بر عهده مدیران منابع انسانی می‌باشد.

جهت احراز شغل مدیریت منابع انسانی نیز شرایطی وجود دارد که افراد برای به دست آوردن این سمت باید این شرایط را داشته باشند. در اولین قدم افراد باید مدرک تحصیلی مرتبط را دارا باشند. مدرک تحصیلی مربوطه باید مربوط به رشته مدیریت و زیر مجموعه‌های آن باشد. از دیگر شرایط مورد نیاز نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • باید درباره قانون‌های استخدام اطلاعات لازم را فراگیرند.
  • با قانون‌های حقوق و دستمزد نیز باید آشنایی لازم را داشته باشند.
  • در زمینه روانشناسی و روابط عمومی نیز باید مهارت‌های لازم را کسب کنند.
  • در رابطه با برنامه‌ریزی و آینده نگری هم باید قابلیت داشته باشند.

پیشنهاد علم ساز

مدیریت منابع انسانی نیز به نوبه خود دارای چندین زیر مجموعه می‌باشد. نقش هر کدام از این زیر مجموعه‌ها در جزییات متفاوت است، امّا در کلیات به یک منبع استناد می‌شود. در این مطلب سعی بر این بود که درباره این موضوع اطلاعاتی را برای شما ارائه‌ دهیم، امید است مطالب فوق برای شما کاربردی و مفید واقع شود.

آیا میدونستی تمام نکات مدیریت منابع انسانی ما توی دوره یکساله به صورت کامل واستون تشریح می‌کنیم؟ اگه تمایل داری بیشتر در مورد دوره مدیریت MBA بدونی کافیه فرم زیر تکمیل کنی تا کارشناسان ما تمام سوالاتون پاسخ بدن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.